50 Bin TL Sermeye İle Ne İş Yapılabilir?

50 Bin TL Sermeye İle Ne İş Yapılabilir?
30 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 135 kez okundu.


Elinde 50 bin TL’si olup da bu parayı en iyi şekilde bir iş yapmak için kullanmak isteyenler bazı fikirler hakkında tavsiye isteyebilmektedir. Bu konuda daha önce küçük sermayeler ile iyi iş çıkarta yatırımcılar örnek verilerek 50 Bin TL en iyi nasıl yatırım olarak kullanılabilir sorunun da yanıtını bulmuş olacağız.

Küçük paralar ile büyük kazançla sağlamak isteyen kişiler bunun için her şeyden önce planlama yapmalıdır. Yani yapacağı iş eğer üretim odaklı ise o zaman üreteceği ürünleri nereye pazarlayacağını önceden öğrenmeli ve tespit etmelidir. Ürünün kar marjı çok yüksek olabilir; ama ürün satılamadıktan sonra onun kar marjı bir şey ifade etmez.

Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Nakit parası olan kişiler bu parayı zarar etmeden ve geçimini sağlayacak bir işte kullanmak isteyebilir. Bunun için önünde birkaç yol olacaktır. Bunlardan birincisi; kar marjı çok yüksek yatırım alanları olup ; ama aynı zamanda riski de fazla olan işlerdir.

İkinci yöntem ise kar marjı düşük ama riski de az olan iş alanlarıdır. Bu noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin, Bitcoin son 1 yılda kat be kat artış gösterdi. Şu anda 50 BİN TL’lik Bitcoin satın alacak olan biri belki gelecek sene 200.000 TL’nin sahibi olan biri haline gelebilir. Ama aynı şekilde tam ters var olan 50 bin TL’nin 10 bin TL’ye de düşmesi söz konusu olabilir.

50 Bin TL Sermeye İle Ne İş Yapılabilir?

Yatırım Yaparken Risk Ve Kar Olasılığı

Yani yatırım yaparken risk ve kazanç oranları ve olasılıkları çok iyi analiz edilmelidir. Elinde sadece 50 bin TL olup da başka hiçbir geliri olmayan kişiler kesinlikle karı yüksek diye riskli alanlarda yatırım yapmamalıdır. Bunun yerine düşük de olsa az karlı ama riski de çok az olan yerlere yatırım yapılabilir.

Ama 50 bin TL dışında daha çok parası olan kişiler de daha fazla kazanmak için Bitcoin, Dolar ya da Altın gibi ürünler alıp satabilirler. Bu kişiler sermayesi güçlü oldukları için kolay kolay zarar etmezler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git