Akbank ATM Para Yatırma Limiti Ne Kadar?

Akbank ATM Para Yatırma Limiti Ne Kadar?
3 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 162 kez okundu.


Akbank Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük özel sektör bankalarından biri olup milyonlarca müşterisi bulunmaktadır. Akbank müşterileri, başta para yollama ve para çekme işlemleri olmak üzere birçok bankacılık faaliyeti için Akbank ATM’lerini kullanmaktadır. Akbank ATM’lerinden para gönderme ve para çekme işlemleri yapan kullanıcıların en çok merak ettikleri konuların başında, Akbank ATM para yatırma limiti gelmektedir?

Akbank ile EFT ya da havale yapmak isteyenler bir günde en fazla ne kadar para yatırabileceklerini merak etmektedirler. Bunun için uzmanlarda gerekli bilgileri alarak sizi de bu konuda bilgi sahibi yapmak istedik. İşte Akbank’ın günlük para yatırma limiti…

 

Akbank ATM Günlük Para Yatırma Limiti

Akbank günlük para yatırma limiti 20.000 TL’dir. 20.000 TL olarak belirlenen günlük para yatırma limitinin yanında başka sınırlamalar da vardır. Akbank ATM’lerine tek seferde en fazla 40 adet kağıt para yatırılabilmektedir. Birçok kişi bu 40 adet kağıt parayı günlük para yatırma limiti ile karıştırmaktadır.

40 adet 200 TL para yatıran birisi tek seferde 8000 TL para yatırmış olmaktadır. Ama günlük para yatırma limiti 20.000 TL olduğu için aynı ATM’den tekrar para yatırma işlemi yapılabilir. Bu şekilde tek seferde 40 adet olmak üzere, ikinci defada 40 ve üçüncü defada da 20 adet kağıt para yatırılarak işlem tamamlanabilir.

 

Akbank ATM Para Yatırma Limiti Ne Kadar?

Akbank ATM EFT İşlem Ücreti

Akbank ile yapılan EFT ve havalelerde diğer bankalar gibi işlem ücretleri alınmaktadır. Akbank müşterileri yaptıkları EFT için de para öderken, kendi hesaplarına yapacakları havaleler için ek bir ücret ödemez. Ama diğer banka ve diğer müşteri hesaplarına yapılan para yollama işlemleri için bankanın almış olduğu bir masraf söz konusu olacaktır.

Akbank havale işlem masrafları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Akbank ATM Para Yatırma Ücretleri


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git