Altın En İyi Nerede Tutulur

Altın En İyi Nerede Tutulur
12 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 106 kez okundu.


Altın eskiden beri yatırım amaçlı olarak alınmış, biriktirilmiş güvenli bir liman olarak görülmüştür. Dedelerimiz, ninelerimiz ellerine biraz para geçtiğinde bunu altın yaptırarak zor zamanlarda değerlendirmek üzere saklamışlardır. Saklama yöntemleri de o zamanlar bankalar ve altın hesapları bu kadar yoğun olmadığından en uygun saklama yeri olarak yastık altını görmüşlerdir.

Yastık altı diye tabir edilen saklama yöntemi bakliyat kavanozundan çiçek saksısına, baca deliğinden kullanılmayan yorgan arasına, bahçeye gömmek gibi saklama şekillerinin hepsini kapsıyor.

Altın İçin En Güvenli Saklama Yolları

Şimdilerde de ev hanımlarımız altın günleri yaparak altınlarını biriktiriyor. Ya da her ay kazancından bir miktar kenara koyarak altın yapıp yatırım yapan birçok kişi var. Bu kişilerin aklına gelen sorulardan bazıları şunlar oluyor. Altınlarımı nerede saklamalıyım? Hangi yöntem daha güvenli? Öyleyse biraz yöntemlerden ve hangi yöntemlerin güvenli olabileceğinden bahsedelim.

  Evde saklama(yastık altı)

Önceki dönemlerden bu yana oğlumu evlendireceğim altınlar şimdiden hazır olsun, hacca gideceğim ya da zor zamanlarda ihtiyacımız olur denilerek kuyumculardan alınan altınlar evde kendilerince en gizli olan yerlere saklanmıştır.Ancak bu yöntem günümüzde yaşanan birçok hırsızlık yöntemleri yüzünden, adınız bir terör örgütüne karıştı diyerek birikmişleri toplayan dolandırıcılardan dolayı güvenli bir yöntem olma özelliğini kaybetti.Ayrıca bu yöntemin güvencesi olmadığı gibi getirisi de yok.

Bankada Saklama Yöntemi

Bankalarda evde saklama yönteminden çok daha güvenli bir şekilde altınlarınızı saklayabilirsiniz.

-Bankada belirli bir ücret karşılığı kasa kiralayabilir, altınlarınızı bankanın güvencesinde saklayabilirsiniz.

-Bankalarda açılan altın hesaplarında saklayabilirsiniz.Siz altınlarınızı götürdüğünüzde altın eksperi altınlarınızın değerini 24 ayar altın fiyatı üzerinden hesaplar.Hesabınıza altınların değeri kadar para geçer.Bu şekilde hem altın yatırımınızdan kazanırsınız hem de altınlarınız güvende olur.Altın hesabınızı vadeli ve vadesiz olarak açtırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git