ATM’den Günlük Para Çekim Limiti  

ATM’den Günlük Para Çekim Limiti   
6 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 204 kez okundu.


ATM’ler, bankaların daha pratik hizmet vermesi için değişik yerlere konulan bir nevi mobil bankacılık hizmetidir diyebiliriz. Vatandaşlar birçok işlemini ATM’ler vasıtası ile kolaylıkla yapabilmektedir. Bunun içinde bankaya uğramadan en sık yaptığımız işlem para çekmektir. Peki ATM’lerden günlük para çekim limiti ne kadardır?  Bazı durumlarda hesabımızda para olmasına rağmen istediğimiz miktarda para çekimi yapamayız. Ve bu durum da canımızı oldukça sıkar. Bu yazımızda ATM’den günlük para çekim limiti hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Özellikle ülkemizde faaliyet gösteren en büyük bankaların vermiş olduğu ATM hizmetinde müşterilerine ne kadar çekim limiti verdiğini öğrenmek için yazımızı okumaya devam ediniz.

Vatandaşlar bankalardan para çekmek istediklerinde bazı durumlarda bankalar işlem masrafı isterler. Örneğin başkasının sizin hesabınıza göndermiş olduğu parayı çekebilmek için bazı zamanlar bankaya işletim ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz. Müşterilerin bu parayı vermemek için tercih edebileceği en uygun yöntem bankamatikten para çekmektedir. Ama bankamatikler günlük para çekme limitlidirler. Yani her müşteri bankamatiğe giderek o günlük istediği kadar para çekemez.

Bankada yüklü miktarda paranız varsa, Müşteri olarak hesabınızdaki parayı  tamamını ancak içeriden çekebilirsiniz. ATM hem işlem güvenliği hem de diğer müşterilerin de para çekebilmesi için size belli bir limite kadar para çekme hakkı verir. Şimdi de hangi banka ATM’sinin ne kadar para çekim limiti olduğunu öğrenelim.

Halk Bank ATM günlük Para Çekme Limiti

Devlet bankası olan Halkbank, müşterilerine günlük olarak 1500 TL nakit çekim hakkı tanımaktadır.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ülkemizin en eski bankası Ziraat Bankası müşterilerine standart olarak 1500 TL limit hakkı tanımaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası’nın avuç okuma hizmetini de kullanarak bu 1500 TL’den ayrı olarak, 1000 TL daha para çekimi yapabilirsiniz. Yani Ziraat Bankası müşterisi iseniz ve avuç içi okuma hizmetinden yararlanabiliyorsanız günde 2500 TL para çekimi yapabilirsiniz.

İş Bankası ATM Günlük Para Çekim Limiti

Ülkemizde Atatürk’ün büyük emeklere vererek kurulmasına vesile olduğu İş Bankası,  kamu bankaları gibi müşterilerine 1500 TL nakit çekim hakkı tanımakta ve daha fazla para çekmek isteyen kişilerden de komisyon talep etmektedir.

Garanti Bankası ATM GÜNLÜK Para Çekim Limiti

Özel sektör bankacılığının önde gelen kuruluşlarından bir tanesi olan Garanti Bankası müşterilerine günlük 2000 TL nakit çekim hakkı vermektedir.  Diğer kamu bankalarından farklı olarak özel müşterilerine özel çekim limiti de tanımlayabilmektedir.

Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi en bol limiti tanımlayan bankadır. Aynı zamanda diğer müşterilerine de özel limitler tanımlayabilmektedir. Örneğin normal müşteriler 2000 TL çekebilirken, bireysel müşteriler  3500 TL çekebilmektedir. Şirket müşterisi olmanız durumunda ise bu rakam 5000 TL olmaktadır.

Ak Bank ATM Para Çekim Limiti

Ak Bank’ta değişik kart hizmetlerine göre farklı limitler belirlenmiştir. Buna göre;

Neo kart 1500 TL, Neo Meo Kart 250 TL’dir ama isteyen müşteriler limit artırım talebinde bulunabilir. Neo Birebir kart 2000 TL, Neo Bussines kart 4000 TL.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git