Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar?

Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar?
22 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 92 kez okundu.


Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar?

Bankacılık mesleği ülkemiz de memurluktan sonra en çok tercih edilen iş kollarından bir tanesidir. Toplum içinde ki saygınlığı ve ücretlerinin piyasa şartlarında görece iyi durumda olması nedeniyle yoğun talep görmekte olan bir meslektir. Burada saydığımız sebepler haricinde onlarca sebep daha sayılabilir lakin yazımızın konusu daha farklı bir konu olduğu için çok daha ayrıntılı bahsedemeyeceğiz.

 

            Banka müdürü maaşları ne kadar diye sormadan önce banka müdürü olmak için neler gerekir, nasıl olunur gibi soruları önce açıklığa kavuşturmak gerekir. Toplumda banka müdürü diye adlandırılan meslek aslında bir bankanın şubesinin müdürü olmaktır. Bu konuma iki türlü yükselmek mümkündür. Birinci yöntem, herhangi bir bankada servis görevlisi veya gişe memuru olarak başlayarak yükselmektir. Çalışma hayatınız sırasında yapılacak banka içi yükselme sınavlarına katılarak ve kendinizi ispat ederek layık görüldüğünüz, bankanızın herhangi bir şubesine müdür olarak atanmanız mümkündür. Bir diğer yöntem ise bankaların kariyer kadroları olan müfettişlik veya uzmanlık pozisyonlarında belli bir süre çalışmış olmak. Bu durumda da o güne kadar gösterdiğiniz performans ve iş başarılarınız size referans olacaktır ve durumunuza uygun büyüklükte bir şubeye yerleştirileceksiniz.

 

Banka Şube Müdürü nasıl olunur konusunu açıkladığımıza göre maaş konusuna değinebiliriz. Maaşlar şubenin bulunduğu yer, şubenin işlem hacmi, şubenin personel sayısı ve şubenin göstereceği performans gibi kriterler tarafından belirlenmektedir. Mesela hava limanında bulunan bir şube ile cadde üzerinde bulunan şube farklı kategoride değerlendirilir. Banka Şube Müdürü maaşları ortalama olarak 4.000 TL den başlayarak 20.000 TL civarını bulan rakamlardır. Daha üst kadrolarda bulunan Genel Müdür maaşları 50.000 TL gibi rakamları bulmaktadır. Bankacılık mesleği, yapılan mesleki zorluk anketleri sonuçlarına göre askerlik ve polislik gibi stresli mesleklerin yanında yer almaktadır.

Banka müdürü olmak için tabi ki belirli aşamalardan geçmeniz gerekiyor. Bunların en başında eğitim gelmektedir. Gerekli eğitimleri aldıktan sonra bulunduğunuz şubede aşama aşam yükselme kaydedeceksiniz ve en sonunda uygun görülen bir şubeye tayininiz çıkması ile göreve başlayacaksınız. Banka müdürleri diğer personeller gibi maaş + prim ve yıllık kardan da pay almaktadırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git