Bankalar Kredi Vermiyor Nasıl Para Bulurum

Bankalar Kredi Vermiyor Nasıl Para Bulurum
9 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 210 kez okundu.


Kredi alamıyorum diyenlerin en büyük sorunun kredi sicillerinin kötü olması olduğunu görüyoruz. Kara listeye giren kişiler uzun bir süre banka kredisi çekemez. Bankadan kredi çekemeyenler gelir belgesi gösterse bile kredisi onaylanmıyorsa büyük ihtimal kredi notu çok düşüktür ya da daha da kötüsü kredi sicili bozuktur.  Gelir belgesi nedeni ile kredi alamayanlar, birkaç ay bir yerde sigortalı çalışıp ya da kendisini sigortalı gösterirse bu sorunu halleder. Bunun için zamana ihtiyacı vardır. Ama sorun kredi sicili ile ilgili bir durum ise o zaman bankadan kredi çekmesi oldukça zor olacaktır. Buna rağmen acil kredi lazım deniliyorsa banka yerine başka yerlerden kredi çekebilir. Şimdi banka harici birkaç para bulma yöntemi hakkında bilgi verelim.

Bankadan Kredi Çekemeyenler İçin Alternatif Çözümler

Banka kredisi çekemeyenler için para bulunabilecek yerler ve yöntemler:

Tefeciden borç almak; en yaygın olanıdır; ama yasa dışı olduğu için tasvip etmiyoruz.

Komisyonla kredi almak; Başkası sizin yerinize kredi çeker ve siz ödemeyi ona yaparsınız; ama ek kredi masrafları çıkar.

Senetle telefon alıp hemen satmak; Gençlerin sık sık başvuru yaptığı bir yöntemdir. Senetle telefon satın alınıp, hemen aynı gün uygun bir yerde bozdurulup nakit paraya çevirme işlemi olarak bilinir. Biraz zarar edildiği için kişilerce pek tercih edilmez.  Aşağıda ek bazı tavsiyelerimiz olacak.

Zor Durumda Kalanlar İçin Para Bulma Sanatı

Ekonomik yönden sıkıntı yaşayan kişiler borçlarından kurtulmanın yollarını ararken ilk olarak banka kredilerine başvurmaktadır. Ancak bankadan kredinizin onaylanması için kredi notunuzun yüksek olması ve düzenli bir gelirinizin olması gerekir.  Bankalardan da kredi alamadığınız durumlarda banka harici nerelerden kredi alabilirsiniz ya da para bulabilirsiniz sizlere bunun formülünü vereceğiz.

Acil Para Lazım Nereden Bulabilirim?

Para bulmanın birçok yolu vardır ancak bu yollardan bazıları yasal değildir. Yasal olmayan yollardan kredi verenler ise yasal olmamakla birlikte yüksek faizle kredi vermektedirler. Acil paraya ihtiyacınız olduğunda para bulabileceğiniz yerleri sayalım.

  • Elden nakit veren tefeciler
  • Senetle para veren şirketler
  • Senetle kredi veren faktöringler
  • Senetle kredi veren galericiler
  • Senetle kredi veren kuyumcular

Para bulamayan kişiler bu yerlerden para bulma yoluna gidebilirler. Ancak buralardan kredi verenler bankalar gibi yasal zeminde olmadan sizlere kredi verecektir. Dolayısıyla yüksek faizle kredi vereceklerdir. Bankalar BDDK nın belirlemiş olduğu faiz oranları ile kredi vermektedirler. Bankalar günümüz şartlarında % 1 ile % 1.70 arasında faizle kredi vermekte iken senetle ya da elden para verenler daha yüksek faiz isteyecektir. Örneğin bankadan çekeceğiniz 50 bin TL krediyi 36 ayda 70-80 bin TL olarak geri ödeyeceğinizi varsayalım. Tefeci ya da başkalarının senetle vereceği 50 bin TL parayı aynı sürede 100-120 bin TL olarak geri ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Alım Satım Yaparak Para Bulma

Kredi limitleriniz doldu ve para bulacak akraba eş dost da kalmadı, acil para lazım, borçlar gırtlağa dayandı diyorsanız taksitle alım yaparak peşin satışla da nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Nasıl mı olacak sizlere birkaç ipucu verelim.

Cep Telefonu Alıp Satma

Günümüzde taksitle cep telefonu alınamamaktadır. Cep telefonu almak isteyen birçok insan parasını hazırlar ve peşin alır. Siz de operatörlerin sağlamış olduğu imkanları değerlendirebilirsiniz. Operatör bayileri taksiti telefon faturasına yansıyacak şekilde telefon satışı yapmaktadırlar. Bu şekilde telefon alıp aldığınız telefonu peşin telefon alacak kişilere satabilirsiniz.

Beyaz Eşya Satarak Nakit Elde Etme

Yine cep telefonu gibi uzun vade taksitle beyaz eşya alıp peşin fiyatına aldığınızdan biraz düşük fiyatla satarak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu işlem senetle telefon alıp satmak yani bir diğer ismi ile telefonu paraya çevirme işidir. Birçok kişi bu yöntemi tercih ederek acil para ihtiyacını karşılamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git