Bankamatik Sahte Para Verir Mi?

Bankamatik Sahte Para Verir Mi?
3 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 135 kez okundu.

Bankamatik Sahte Para Verir Mi?

 Bankamatikten para almak günümüz şartlarında çok olağan bir şeydir. Kiramızı yatırır, bursumuzu alır, para yatırır, para çekeriz. Kısacası parasal durumlar için çokça başvurulan bir yöntemdir. Ancak bankamatikten aldığınız paranın sahte olabileceği hiç aklınıza geldi mi? böyle bir durumda kafalara takılan bir soru çıkar “bankamatik sahte para verir mi?”.

Bankamatikten çıkan sahte para olayları az da olsa mevcuttur. Bu olaylar hem Türkiye’de hem de dünyada rastlanılmış örnekleri vardır. Ayrıca çıkan sahte parayı banka da almaz. Çünkü paraların seri numarası bankamatikten tarafından alınmadığı için banka paranın bankamatikten çıktığının deliline kavuşamaz. Böyle bir durumda maalesef aldığınız sahte para ile ortada kalırsınız. Ayrıca sahte parayı bankamatik de geri almayacaktır. Bu yüzden çok sıkıntılı bir durumdur.

Bankamatik sahte para verdiğinde yapılan ilk şey hemen bankaya koşmak olur. Fakat böyle bir durumda mesuliyet altında kalmak istemeyen banka bu paranın kendilerinin bankamatiğinden çıktığını kabul etmez. Hatta sizde ki sahte parayı alıp delerler. Eğer parayı vermek istemezseniz banka polisi arar ve hakkınızda sahte para bulundurmak – kullanmak – yapmak gibi suçlamalarda bulunulur. Yani her türlü sıkıntılı bir durumdur ve eliniz kolunuz bağlı duruma düşersiniz. Çünkü çekilen sahte para ile mağdur duruma düşer ve çözüm yolu bulamazsınız.

Bankamatikten verilen sahte paralar az da olsa görülmüş şeylerdir. Bu yüzden dikkat edilmelidir. Çözüm olarak az miktar çekmeniz önerilir. Eğer para gerçekse geri kalan paranızı çekersiniz. Bu en mantıklı yoldur. Bu sayede zararınız en aza indirgenecektir. Ayrıca eğer noter huzurunda çektiğiniz paranın sahte olduğu anlaşılırsa bu durumda banka durumu kabul etmek zorunda kalır ve tazminat alma hakkına kavuşursunuz. Ancak noter huzurunda çekeceğiniz paranın sahte olmama olasılığı da es geçilmemelidir.

Bankalara sahte para yatırmak mümkün olmamaktadır. Fakat şube içerisinden yapılan işlemlerde eğer verdiğiniz paranın sahte olduğu anlaşılırsa bu durumda hakkınızda ya tutanak tutulur yada sizdeki para alınarak imha edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git