Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar
16 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 132 kez okundu.


Hiç kimse bankalarda kötü sicili olmasını istemez. Ama hayat şartları herkesi zor durumlarda bırakabilir ve borç batağına sürükleyebilir.  Bu yüzden zorunlu durumlarda ağır bir borç yükü ile baş edemeyen kişiler, borçlarını ödeme imkanı bulduktan sonra, bankaların kredili ürünlerini daha temkinli kullanmak için deneyim kazanmış olurlar. Ancak kara listeye giren kişiler olumsuz sicillerini nasıl silebileceklerini bilemedikleri için bankacılık ürünlerinden yararlanamayabilirler.

Bu durumda uzmanların tavsiye ettiği en etkili yöntem bloke teminatlı kredi kartı kullanmaktır. Bu sayede düzenli ödemeleriniz ile kredi sicil notunuzun yükselmesini sağlayabilir ve banka da bloke teminatı ile kendini güvence altına alabilir.

Bloke teminatlı kredi kartı alabilmek için yapmanız gereken bankaya giderek, müşteri temsilcisi ile yüz yüze görüşmek olacaktır. Bankaya bloke olarak yatıracağınız para oranında size verilecek olan bloke teminatlı kredi kartı limiti bu bloke edilen paraya göre değişecektir. 2 bin lira ile 50 bin lira arasında bir miktar yatırılır ve belirlenen süre içinde bu parayı bankadan çekemezsiniz.

Bu şekilde blokelenen paranız bankada 1 yılın sonunda faiz eklenerek kullanılabilir. Hem yatırım yapmış olur hem de kredi kartı kullanabilirsiniz. Ancak her banka bloke teminatlı kredi kartları vermez. Bu bankalar ile aranızdaki borcu ödedikten sonraki maddi ilişki ile ilgilidir.

Vadeli Hesap Açtırırsan Kredi Kartı Verilir Mi?

Vadeli hesap açtığınızda ve her ay bu hesaba bir miktar tasarruf yaptığınızda, banka siciliniz olumlu yönde yükselmeye başlar. Bu şekilde bankalar da size yeniden güvenebilir.

Ancak her bankanın kredi politikası aynı değildir. Şube ile iyi ilişkileriniz varsa size uygun olan bir kredi kartı verilebilir. Kredi sicili olumsuz olana kredi kartı veren banka yok gibidir. Bu yüzden öncelikle sicilinizi düzeltmek için gerekli olan işlemleri yapmanız gerekir. Eğer tüm borçlarınızı toptan kapatarak borcunuzun olmadığını kanıtlayacak belgeleri sunarsanız, olumsuz siciliniz düzelir ve bloke teminatlı bir kart kullanarak, kredi sicilinizin daha da yükselmesini bu şekilde sağlayabilirsiniz.

Artık fatura ödemeleri otomatik ödeme talimatları ile yapılabilmektedir ve bu işlemler de kredi notunuzun yükselmesini sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git