Büfe işi Karlı Mıdır?

Büfe işi Karlı Mıdır?
19 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 137 kez okundu.


Ticari anlamda kişilerin kazanç sağlayabileceği birçok iş imkanı vardır. Ama sıfırdan ticarete girecek olan kişilerin genellikle ellerinde bir birikimlerinin olması gerekmektedir. En basit örnekle, sokak arasında bir market açmak istediğinizde, nakit olarak 50-60 bin TL’nizin olması gerekmektedir. Bu nedenle kişiler ticaret yerine başka işlere yönelebilir ve özellikle de aylık karşılığı başka işlerde çalışırlar.

Ülkemizde başka işlerde çalışmayarak kendi işinin patronu olmak isteyen kişilerin sermaye problemi olduğundan  genellikle basit işletmeler ile ticari hayata atılırlar. Bu basit ama kazancı çok olan işletmelerin başında işe büfe dükkanları gelmektedir. Siz de küçük sermayeler ile büfe sahibi olabilir ve kısa zamanda iyi kazançlar elde edebilirsiniz.  Büfe açmak için elinizde 10-20 bin TL bir birikiminizin olması yetecektir. Zamanla da daha fazla sermaye ekleyebilirsiniz.

Büfe işi gerçekten de iyi kazandıran bir meslektir. Çünkü genel anlamda hızlı giden ürünler satıldığı için para sirkülasyonunun  çok olduğu işletmelerdir. Bu nedenle birçok büfe sahibi sürümden para kazanır.  Siz de bulunduğunuz il ya da ilçede uygun bir dükkan bulabildiğinizde ve büfe içi düzenlemeyi  doğru yaptığınızda kısa zamanda geçimizi rahatlıkla sağlayabilecek bir gelir elde etmiş olursunuz.

 

Büfe İşinden Ne Kadar Kazanabilirim?

Açmak istediğiniz büfeyi doğru bir planlama ile doğru bir yere açarsanız iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde orta seviye kalabalık caddelerde faaliyet yürüten büfelerin günlük ortalama ciroları 5000 TL civardır. Aylık olarak 150.000 TL ciro bir büfe için oldukça normal bir durumdur. Büfeciler genel anlamda birçok üründen %5-10 arası kazanç elde ederler. Bazı ürünlerde bu oran %100 olurken bazı ürünlerde %5’lerde kalmaktadır. Ama şunu net olarak ifade etmek gerekirse doğru yerde açılan bir büfe kişilere aylık ortalama 10-15 Bin TL kazandırmaktadır.

Büfe işletmecilerini takip ederseniz bu sonuca ulaşabilirsiniz. Genel anlamda büfe açan kişiler ilerleyen senelerde bu büfelerinin ikinci ve üçüncü şubelerini açmaktadır. Siz de bu tarz bir işletme ile kazanç elde etmek istiyorsanız büfe işini ciddi bir şekilde düşünebilirsiniz.

 

Büfe İşi Aile Geçindirilir Mi?

Büfeden elde edeceğiniz kazanç ile hem ailenizi geçindirebilir hem de birikim de elde edebilirsiniz. Bunun için size en önemli tavsiyemiz şu olacaktır: büfenizin yerini çok iyi seçmeniz gerekecektir. Sadece kirası daha düşük diye ara sokakta  ya da az kişinin geçtiği caddelerde açacağınız büfelerden pek bir gelir elde edemezsiniz. Bunun yerine kirası yüksek de olsa kalabalık bir yerde açacağınız büfe size çok daha iyi kazançlar sağlayacaktır.

BÜFE NASIL AÇILIR, BÜFE AÇMA ŞARTLARI VE  BÜFE AÇMAK İÇİN GEREKLİ BÜTÜN EVRAKLARI ÖĞRENMEK İÇİN, BÜFE NASIL AÇILIR ADLI YAZIMIZI OKUYUNUZ.

kaynak: esnafkefaletkredisi.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git