Çok Acil 10 Bin TL Lazım Nasıl Bulabilirim?

Çok Acil 10 Bin TL Lazım Nasıl Bulabilirim?
15 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 327 kez okundu.


Günlük ihtiyacınız için her zaman nakit para bulundurmanız gerekmektedir. Ama bazı durumlarda herhangi bir rahatsızlık ya da farklı beklenmedik durumlar nedeni ile çok acil paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki çok acil paraya sıkılan kişiler ne yapmalıdır? Elbette hemen bu kişileri bankaya yönlendirecek değiliz; çünkü zaten kişi bankadan kredi çekebiliyor olsaydı böyle bir arayış içine girmezdi. Çok acil 10 bin TL lazım nasıl bulabilirim diyen bir kişi için bazı önerilerimiz olacaktır. İşte detaylar…


Bu yazımızda;

  • Acil Para Nasıl Bulunur?
  • Banka Dışında Kredi Veren Yerler Var Mı?
  • Nakit Para Bulma Yöntemleri Nelerdir?

Bu soru başlıkları altında istediğiniz cevapları bulabilirsiniz. İşte detaylar…


 

Acil Para Nasıl Bulunur?

Acil nakit para ihtiyacı olan kişiler öncelikle bankaya giderler. Ama banka hem gelir belgesi istemektedir. Hem de kişinin kredi notunun kabul edilebilir bir seviyede olmasını istemektedir. Peki kredi notu iyi olmayan ya da geliri iyi olmayan kişiler nasıl kredi çekebilir? Bu kişiler ancak bankaya kefil ya da teminat sunarak kredi çekebilirler. Eğer sizi de acil krediye ihtiyacınız varsa o zaman hemen kefil ya da teminat bularak bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir. Değişik nedenlerden dolayı banka kredisi alamıyorsanız o zaman sizin için banka dışında para bulabileceğiniz yerleri anlatmak istiyorum. İşte banka dışında kredi veren yerler….

 

Çok Acil 10 Bin TL Lazım Nasıl Bulabilirim?

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka dışında kredi veren birçok kurum bulunmaktadır. Bunlara faktöring şirketler denilmektedir. Eskiden bu gibi işleri yasa dışı yana şahıslara tefeci denilirken kanuni olarak yapan kişilere ise banker denilmekte idi. Ama faktöring şirketler artık bankalar ile ortak çalışarak yarı bankacılık faaliyeti yapmaktadır. Faktöring şirketlerin faizi daha yüksektir; ama kredi vermeleri daha kolaydır.

 

Nakit Para Bulma Yöntemleri

Acil paraya ihtiyacınız var; ama ne kredi çekebiliyorsunuz ne de faktöring şirketlere başvuru yapabiliyorsunuz. O zaman nasıl bir çözüm bulabilirsiniz?  Bunun için size birkaç tavsiyede bulunabilirim. Bunların ilki kredi kartı kırdırmaktır. Sahip olduğunuz kredi kartında limit varsa bu limit ile kuyumcuya ya da başka bir esnafa giderek kırdırma işlemi yapabilirsiniz.

Örneğin 2000 TL çekim yapıp, esnafa da 100 -200 TL arası komisyon vererek nakit para elde edebilirsiniz. Bunu yapamıyorsanız, herhangi bir kuyumcuya giderek aynı işlemi bu sefer altın alarak yapabilirsiniz. Son çare olarak şunu önermekteyiz;

Kredi kartınızda limit yoksa, elden taksit ya da senetle cep telefonu satan yerlerden telefon alıp, bu telefonu hiç kullanmadan aynı gün başka bir telefoncuya satarak nakit elde edebilirsiniz. Bu da bir çözüm yoludur.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git