En İyi Kredi Kartı Hangisidir

En İyi Kredi Kartı Hangisidir
30 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 93 kez okundu.


Kredi kartı nedir sorusunu kısaca şu şekilde tanımlayabiliriz. Bankalar tarafından verilen, alışverişte nakit yerine kullanılan ve  alışveriş yapılan yere ödeme garantisidir. Kredi kartı tercihleri ve kredi kartı kullanım tarzı onun fayda ve zararlarını ortaya çıkarabilmektedir. Biz bu yazımızda en iyi kredi kartı hangisidir sorusuna yanıt bulacağız.

Kredi Kartlarının Kullanım Alanları

Kredi kartları farklı amaçlarla da kullanılmaktadır. Sadece alışveriş yapmak için değil nakit avans da çekilmektedir. Nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman kredi kartınızdan nakit para çekebilirsiniz. Ödeme yapmaya başladığınızda bankanız sizin istediğiniz şekilde taksitlendirme yaparak ödeme kolaylığı sunmaktadır.

Kredi Kartlarını Başlıca Fonksiyonları :

  • Mal ve hizmetler için ödeme aracı
  • Nakit temin etme
  • Devamlı nitelikte avans temin etme
  • Nakit ihtiyacını karşılama

Kredi Kartları Kullanımında Yapılan Hatalar

Kredi kartları gerek alışveriş yapımında gerekse avans çekiminde kolaylık sağlasa da aşırı kullanımda bizi büyük hatalara götürmektedir. İnsanlar bilinçsizce kredi kartlarını kullandığında kendi sınırlarını zorlamakta aşırı alışveriş ve sonunda ödemede zorluklar işte bu sonuç kartların yanlış kullanımından kaynaklanmaktadır.

Kredi kartlarında ayrıca bir maliyet bulunmaktadır. Sonradan ödeme yapıldığı için zamanında ödenmeyen borçlara zamanla faiz eklenmektedir.Kredi kartlarında aylık ödemeniz gereken  kart aidatı bulunabilir.Bazı bankaların kart aidatı bulunmayabilir bazı bankaların yüksek bazı bankaların kart aidatı az olabilmektedir.Kredi kartı tercih ederken art aidatını da göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmalısınız.

En İyi Kredi Kartları Çeşitleri Nelerdir ?

Aşağıda Türkiye’de en çok kullanılan ve en fazla para puan veren banka kredi kartları sıralanmıştır.

  • Yapı Kredi-worldcard
  • Garanti Bankası- Bonus Card
  • İş Bankası – Maximum card
  • Akbank – Axess
  • Finansbank – Cardfinans

Yukarıdaki saydığımız kredi kartları hem hediye puanı hem de taksit imkanı olarak en iyi kredi kartları arasında yer almaktadır. Bu kartların bazıları yıllık aidatlı iken bazıları ise tamamen ücretsizdir. Sağlamış olduğu koşullara göre en iyi kredi kartını tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git