En Kârlı Yatırım Hangisi? Yatırım Tüyoları

En Kârlı Yatırım Hangisi? Yatırım Tüyoları
11 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.


En Kârlı Yatırım Hangisi? Yatırım Tüyoları

Günümüzde insanlar eline toplu bir para geçtiğinde En Kârlı Yatırım Hangisi? Yatırım Tüyoları nelerdir diye araştırma yapmaya başlarlar. Kimi insanlar en iyi yatırımın gayrimenkul almak olduğunu söyler. Hem kira geliri elde edeceğini hem de evin değerinin yıldan yıla artacağını düşünürler. Bu mantıklı bir yatırım aracı olarak gösterilebilir. Ancak bazı insanlar da vadeli mevduat, hazine bonosu, altın ya da döviz gibi yatırım araçlarına yönelmeyi daha mantıklı bulmaktadırlar. Ancak bu yöntemleri biraz detaylı araştırmak ve öğrenmek gerekir.

Hazine bonosu yatırımında en büyük özellik yatırımın sıfır risk içermesidir. Hazine bonosu Devlet tarafından fon elde etmek amacı ile satılan senetlerdir. Vadeleri en çok 1 yıldır. Burada 1 yıl sonunda kar elde edeceğiniz kesindir ancak bu karın oranı çok yüksek değildir. Vadeli mevduat en çok kullanılan yatırım araçlarından olup yine sıfır risk içerir. Paranızı yatırdığınız banka size kaç gün yatırırsanız yatırın paranıza eklenecek faizi tam olarak söylemektedir. Yani yatırıma başlarken kazancınızın ne olacağını zaten bilirsiniz. Altı ya da döviz gibi yatırımlar ise riskli yatırımlardır.

 

Parası ile gram altın alıp bir banka hesabında tutan ya da aynı yılla bir döviz hesabı açan çok kişi bulunmakta. Bu tip yatırımların karı çok yüksek rakamlara ulaşabilmektedir ancak bu sadece bir ihtimal. Yani çok kar etmek gibi çok zarar etmek de bu yatırımın içerisinde bulunur. Banka bu hesaplar için size bir kazanç sağlamaz yani faiz vermez sadece vadesi hesapta altınınızı ya da dövizinizi muhafaza eder. Sizin kazancınızı altın ve döviz kurları belirler. Bu tip yatırıma yönelecek kişilerin en mantıklı yapabileceği işlem, parasının hepsini altına ya da tek bir döviz cinsine yatırmak yerine parçalayarak, bir kısmı ile altın, bir kısmı ile Dolar, bir kısmı ile Euro almak gibi farklı ürünlere yönelmek olacaktır. Çünkü en azından b ürünlerden birisi değer kazanır diğer düşerse kişi zarar etmemiş olabilecektir. Yatırım işi önemli ve karışık görünebilir. Ancak bir profesyonelden yardım alırsanız keyfini sürmeniz çok kolay olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git