Evden soru yazarak ek gelir nasıl elde edilir?

Evden soru yazarak ek gelir nasıl elde edilir?
24 Kasım 2020 tarihinde eklendi, 55 kez okundu.

Soru yazarak ek gelir elde etme

           Evde oturduğunuz yerden soru yazarak ek gelir elde etmek ister misiniz? Sizde bildiğiniz konularla alakalı soru yazarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bildiğiniz konularda sorular hazırlayarak aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Uzmanlık isteyen konular ve dersler hakkında sorular hazırlayabileceğiniz gibi genel kültür, futbol, magazin, makyaj, ülkeler coğrafyası, dini konular vb her türlü konuda soru hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız sorular çoktan seçmeli olabileceği gibi doğru yanlış, boşluğa ne gelecek gibi değişik tür ve formatta olabilir. Okuduğunuz bir kitap hakkında sorular olabileceği gibi ilkokul ortaokul seviyesinde ders konularında da sorular hazırlayabilirsiniz.

Konu seçimini size kalmış

Soru konuları ve soruların nasıl olacağıyla akalı karar tamamen size ve eğer birilerine hazırlayacaksanız o kişinin isteklerine kalmıştır. Yazımızın üst bölümlerinde de belirtildiği gibi her türlü bilginin alıcısı çıkmaktadır.

Bilgi yarışmalarında yarışmacıyı terletici soruları siz hazırlayın

Genel kültür ve bilgi soruları genellikle cep telefonlarında, internet sitelerinde birçok kişinin kendisini denediği bilgi yarışmalarında değerlendirilmektedir. Bilgi ve yarışma programını indirip kullanan kişiler kendisine sorulan soruları cevaplayarak genel kendilerini denemekteler. İşte o kişilerin yaptıkları yarışma soruları sizin bizim gibi yazmayı seven insanlar tarafından oluşturulmaktadır. Diğer konularda da olduğu gibi soru yazarken dikkat edilecek en önemli konunun başında telif hakları ve kopya içerik gelmektedir. Yani hazırlayacağınız soruların daha önce birileri tarafından hazırlanmış ve yayınlanmamış olması gerekmektedir. Hazır soruları ilham almak için kullanabilirsiniz ama birebir aynısını kullanmanız doğru ve etik olmaz. Yani soruları kendi kelimelerimiz ile yeniden yazmamız gerekmektedir.

Ankette hazırlayabilirsiniz

Yukarıda irdelediğimiz konulara ek olarak anket hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde yemek tarifi, pasta tarifi yazabilirsiniz. Gezmeyi seviyor ve gözlem yeteneğiniz varsa gezi yazıları yazabilirsiniz. Kitap özetleri çıkarabilirsiniz. Özellikle MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) ‘nın her sınıf için tavsiye ettiği 100 temel eser kitapları üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. MEB her sınıf kitaplar belirledi ve öğrencilerin bu kitapları okunmasını tavsiye ediyor. 100 temel eser kitapları ile alakalı sorular başta olmak üzere kitap özetlerini çıkarabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git