İcralık Olana Kredi Çıkar Mı?

İcralık Olana Kredi Çıkar Mı?
19 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 144 kez okundu.


Bankalardan çeşitli nedenlerle kredi çekip de borcunu ödeyememiş olanlar bu sebeple bankaların kara listesine girmiş aynı zamanda sicil notu da düşmüştür. Kara listede olan kişi kredi alabilir mi? İcralık olanlar borcunu kapatmak için ne yapmalı? Sicili bozuk olanlara banka kredi veriyor mu? Gibi sorular peşpeşe gelmektedir.

Kredi Sicili Bozuk Olmak Kredi

Kredi sicili bozuk kişiler bankaya olan borçlarını aksatmış kişilerdir. 3 aylık bir ödeme gecikmesi olduğunda banka müşterisi için yasal takip başlatır. Durumu banka avukatlarına bildirir ve banka avukatları müşteriyle yaptığı görüşme olumlu sonuçlanmadığında icra takibi başlatılır. Bu şekilde Kredi Kayıt Bürosu tarafından kara listeye de alınmış olursunuz.

Sicil Affı ile Ne Oldu?

Kara listeye sicil affı yasasının çıkmasıyla birlikte sicili kötü olanlar, kredi notu düşük olanlar rahat bir nefes aldı. Kötü sicil nedeniyle kredi alamayanlara bankalar artık kredi verebilecek. Bankalar bunun için ceza da almayacak.

İcralık Olanlar Ne Yapmalı?

İcralık durumda olanlar bu durumdan kurtulmadan başka bankaya kredi için başvuru yaparsa büyük ihtimalle kredi alamaz, bankadan red cevabı alır. Peki icralık olmaktan nasıl kurtulunur?

Kredi Yapılandırma

Öncelikle icralık olmanıza konu olan durumu bankanızla görüşerek yapılandırma isteyin. Borcunuzu daha uzun vadelere böldürerek ödemeye çalışın. Böylelikle bankanız üstünüzdeki icra emrini kaldıracaktır.

Borç Kapatma Kredisi

İcralık olanlara kredi veren bankalar ile görüşerek bir taşınmaz ve kefil göstererek kredi alın. Aldığınız kredi ile tüm borcunuzu kapatın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git