İnternet Bankacılığından TL yükleme  

İnternet Bankacılığından TL yükleme   
11 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 89 kez okundu.


İnternetten birçok ödemeyi online yapabilir hale geldik. Bankalar bu konuda kendilerini her geçen gün geliştirmekte ve yep yeni uygulamalar ile hayatınızı daha da kolaylaştırmaktadır. Bu hizmetler içinde en çok kullanılan uygulama internet bankacılığı ile TL yükleme uygulamasıdır. Çünkü birçok banka bu hizmet için müşterilerinden ek ücret almaz. Vatandaşlar cep telefonlarına TL yüklemek için bayilere gittiğinde, kendilerinden bazı kesintiler yapılmaktadır.

Vatandaşlar hem bu kesintileri ödememek hem de zamandan kazanmak için internet bankacılığı üzerinden TL yükleme seçeneğini tercih etmektedir. Peki internet bankacılığından TL yükleme nasıl gerçekleştirilir? TL yüklemek için neler yapılmalıdır? Bu soruların yanıtları yazımızın devamında. Lütfen okumaya devam edin.

 

Günümüzde teknolojinin iyice ilerlemesi ve bankalarında bu ilerlemeye ayak uydurarak, bankacılık sistemini gelişen teknolojiye entegre etmesi ile birlikte artık birçok işlemimizi herhangi bir yere gitmeden, evde oturduğumuz yerden yapabilir hale geldik. Bu işlemlerin içinde özellikle de ödemler konusunda oldukça şanslıyız diyebiliriz. Daha önce fatura ödemek için birçok kurumu gezmek durumunda kalıp dahası buralarda da uzun kuyruklarda sıra beklemek zorunda kalıyorduk. Yani hem para ödeyip hem de bunu eziyetini çekiyorduk.

 

Ama özellikle bankacılık sektörünün geliştirmiş olduğu online ödemeler sayesinde artık bu tür eziyetler tarih oldu diyebiliriz. Özellikle de bankacılığın bütün avantajını kullanan vatandaşların büyük bir rahatlama içine girdiklerini gözlemleyebiliyoruz. Kullanmış olduğumuz cep telefonu faturalarının ödenmesi ya da yine telefonlara yüklenen TL’lerin herhangi bir mobil şubeye gitmeden evde oturarak yapılabilmesi oldukça kolaylık sağlayan bir uygulamadır.

 

Peki bu hizmetler içinde internet bankacılığından TL yükleme işlemi nasıl yapılır? Bunun cevabı için kaleme aldığımız bu yazımızda, bu işlem basamakları teker teke anlatılmış olup,  en kolay yoldan TL yükleme işlemi okuyuculara izah edilecektir.

 

Cep telefonunuza TL yüklemek istiyorsanız öncelikle bir internet bankacılığı hesabınız olmalıdır. Eğer hesabınız yoksa banka şubesine giderek birkaç dakikada bu hesabınızı oluşturabilirsiniz. İnternet bankacılığına girdiğinizde, üst menüde ödemler kısmına giriş yapmalısınız. Ödemelerden sonra karşınız fatura ödemeleri ve TL yükleme bölümleri gelecektir. TL yüklemeyi seçerek devam edin. Çıkan sayfada bulunan cep telefonu alanına başında sıfır olmadan numaranızı giriniz.

 

Numaranızı girdikten sonra kaç paralık TL yükleyeceğinizi de alt taraftaki bölüme giriniz. Giriş yaptıktan sonra işlemi onayla butonuna basabilirsiniz. TL’leriniz birkaç dakika içinde telefonunuza yüklenecektir. Bunun için sizden ek bir kesinti de yapılmayacaktır. Yapmış olduğunuz bu işlemi her gün yapabilirsiniz.

 

Bankalar ve cep telefonu operatörleri yapmış oldukları analaşma gereği, bu işlemlerin ticari anlamda kullanılmaması için ve art niyetli kişilerce suistimal edilmemesi için vatandaşlara sınırsız bir TL yükleme hakkı verilmemiştir. Bu sınırlama olmazsa birçok kişi binlerce yükleme yapıp bu işi ticarete de dökebilir. Bankalar ve operatörler bunun önlemini almışlardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git