İnternetten Kredi Başvurusu Yapma Adımları

İnternetten Kredi Başvurusu Yapma Adımları
7 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 122 kez okundu.


Kredi başvurusu yapmak isteyenler için en kolay yöntemlerde biri de internet üzerinden yapılan kredi başvurularıdır. İnternetten yapılan kredi başvurularında gelir belgesi de istenmediği için birçok kişi şubeye gitmek yerine internetten kredi başvurusu yapmaktadır. İnternetten başvuru yapmak isteyenler için bu yazımızda, internetten kredi başvurusu yapma adımlarını kısa bir şekilde anlatıyoruz. Kredi ve kredi kartı başvurularında eskiden daha çok şubeler kullanılırken artık internet yolu ile yapılan başvurularda daha çok artış yaşanmaktadır. İşte online kredi başvuru aşamaları.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bunun için iki yöntem vardır. Ya internet bankacılığı ile başvuru yapılır ya da müşteri olunmayan bankanın ana sayfasına girilerek kredi başvurusu yapılır. Her iki durumda da başvuru aşamaları kolay ve benzerdir. İlk yapılması gereken ile başlıyoruz.

İnternetten başvuru yapılacak banka adresine girilir. Kredi başvuru kısmına girildikten sonra sizden istenen birkaç basit bilgi girilir. Bunlar; T.C kimlik numarası ve gelir durumudur. Gelir durumu ve talep edilen gelir miktarı da girildikten sonra başvuru yapılır ve sonucun gelmesi için bekleme süreci başlar. Bazı durumlarda birkaç dakika bazı durumlarda ise birkaç saat içinde ön başvuru kabul edilir ya da reddedilir. Kabul edilen başvurular sonrası en yakın sürede bankaya gidilerek işlemler tamamlanır. İşte diğer tüm detaylar..

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapma adımlarını tekrar kısaca ve anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalışalım.  Günümüz bankacılık sisteminin de gelişmesiyle yapmak istediğimiz tüm işlemler için kolaylaştırılmış adımlar vardır.

Banka şubesine gitmeden kredi başvurusu nasıl olur?

Kredi bir ihtiyaçtır. Bunun için de bankalar herkes için uygun krediler sunar.  Biz de bizim için uygun olan krediyi daha hızlı ve daha kısa sürede temin etmek isteriz. Bunun için gelişen bankacılık sistemi ile birkaç yoldan gerçekleştirebiliriz.  Banka şubesine gidip gerekli evrakları doldurmamız gerekir. Bu yöntem her ne kadar tercih edilen yöntemlerden biri olsa bile müşteri için hem zaman kaybı hem de zamanında şubeye gidememekten kaynaklanan aksamaya sebep olur. Daha hızlı işlemi anlatalım.

 En Kısa Ve En Çok Tercih Edilen Kredi Başvurusu Yöntemi

Şubeye gidip zaman kaybetmekten çok SMS ya da internet online başvuru işlemi ile kredimizi alabiliriz. SMS aracılığı da başvurulabilecek bir yöntemdir. Ancak en çok tercih edilen ve kolay olan internet online başvurusu ile kredimizi alabiliriz. Gelelim internet aracılığıyla nasıl yapacağımızı açıklayalım.

 İnternet Online İle Hızlı Kredi Başvuru Adımları

Öncelikle kredi alacağımız bankayı belirlememiz gerekiyor. Bu müşterisi olduğumuz banka da olabilir. Önemli olan kredi talep edeceğimiz bankanın bize uygun krediyi verebilecek olması.  Her bankanın kredi verme seçenekleri vardır. Bu seçenekleri değerlendirerek bizim için en iyi krediyi verecek olan bankada karar kılmamızdır. Bu şekilde bizim için en düşük krediyi yakalama fırsatı bulmuş oluruz.

Gelelim adımlara; önce kredi alacağımız bankanın internet online sitesine girerek kredi başvuru bölümüne giriyoruz. Burada tc. Kimlik veya müşteri no ve şifremiz ile giriş yapıyoruz. Ardından formu dolduracağız. Bu form şubede doldurduğumuz formdan daha kısadır. Formu da eksiksiz tamamlayıp onayladıktan sonra ne kadar kredi çekmek istediğimizi de yazıp giriş yapıyoruz. Talebimiz alındıktan sonra son kısımda bize ne kadar kredi verileceği yazılır. Bizim için de uygunsa onaylayıp çıkış yapıyoruz.

Bu şekilde internet aracılığı ile ön başvurumuzu yapmış oluruz. Ancak eğer bankanın müşterisi değilsek bir kaç belge isteyeceklerdir.  Zaten bankanın müşterisi isek otomatik sistem devreye gireceğinden tekrar belgeye gerek kalmayacaktır. İnternet aracılığı ile tüm işlemlerimizi kredi gibi kafa karıştıran bu konuyu da hızlı bir şekilde çözmüş oluruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git