Konut Kredisi Borcu Varken İhtiyaç Kredisi Çekilir Mi?

Konut Kredisi Borcu Varken İhtiyaç Kredisi Çekilir Mi?
22 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 141 kez okundu.


Bankalardan kredi kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılamak artık çok kolay. Günümüzde konut kredisi kullanarak ev, araba alan ya da acil ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi kullanan pek çok kişi bulunmaktadır. Düzenli bir geliri olan kimse ihtiyaç kredisi kullanımında zorlanmayacağından, bankalar kredi verme hususunda genellikle sabit geliri olan kişilere kredi vermeyi istemektedirler.

Bütçenize uygun ödeme planı yaptırdığınızda kredi ödemeniz kolaylaşmaktadır. Peki, konut kredisi borcum varken tekrar bir ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum kullanabilir miyim? Diyorsanız makalemizde sizin için önemli hususlara değindik.

Kredi Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim?

Evinizi konut kredisi kullanarak aldıysanız, dolayısı ile kredi ödüyorsunuz fakat acil bir ihtiyacınız karşısında ihtiyaç kredisi almak istediniz bankalardan kredi kullanmanız mümkün mü? Bu sorunuzun cevabı evet mümkündür. Fakat bankalar size bu durumda kredi verirken 2 şart aramaktadır.

Bu şartlardan ilki kredi kullanmanız için kredi notunuzun kredi kullanmanıza engel teşkil etmemelidir. . Kara listede olanlara kırmızı kalemle çizilenlere bankalar kredi verme hususunda temkinli yaklaşmakta, genellikle kredi vermemektedirler. Bankalarla herhangi bir sorun yaşamadıysanız, kredi kartı borçlarınızı aylık ödemelerinizi düzenli yaptıysanız muhtemelen kredi notunuz yeni bir kredi kullanmanıza engel olmayacaktır.

Bankaların sizden ikinci olarak talep ettikleri husus ise aylık sabit gelirinizin aylık kredi taksitlerinizi ödeyebilmeli. Kredi limitiniz aylık gelirinizin % 80 ninni geçmeyecek şekilde olmalıdır. Kredi limiti ekstradan kredi çekenler için çok önemlidir. Limitinizi aylık ödeme planı yapıp ona göre kullanmalı, ödeyebileceğiniz limitte nakit çekmelisiniz.

Kredinizi in mühleti olan 90 gün boyunca ödeyemezseniz yasal takibe alınır ve hiçbir bankadan kredi temin edemezsiniz. Bu durumda başvuracak farklı alternatifleriniz yok mu? Alternatifleriniz var ama bu seçenekler kısıtlı olmaktadır. Ya borçlarınızı transfer ederek borçlarınızı tek bir banka çatısı altında toplamak, ya da para bulabileceğiniz banka dışında alternatifler üretebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi İle Kredinizi Bir Çatı Altında Toplayın

Farklı bankalardan kredi borçlarınız varsa ve bunları ödemekte zorlanıyorsanız borç transfer kredisi kullanarak kredilerinizi tek bir kredi altında birleştirebilirsiniz. Böylece borçlarınızı ödemeniz tek bir banka dahilinde olacağı için daha rahat olacaktır. Yeni bir hesap yapılıp, vadelendirmeleriniz düzenlenecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git