KOSGEB’den Girişimci Bayanlara Müjde

KOSGEB’den Girişimci Bayanlara Müjde
7 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 79 kez okundu.


Kendine ait iş yeri açmak isteyen ev hanımları nakit ihtiyacını karşılamakta zorlanacaklarını düşündükleri zaman karşılarına değerlendirebilecekleri farklı alternatifler çıkacaktır. Seçenek olarak ya bankadan kredi çekecek ya da devletin iş yeri açma konusunda desteklemiş olduğu KOSGEB den destek kredisi almak. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Yüksek faizli banka kredisi çekmek mi? Yoksa KOSGEB kredisi mi? Bizim fikrimize göre mantıklı olan devlet destekli olan düşük faizli KOSGEB ‘i tercih etmenizdir. Size bu yazımızda daha çok devlet destekli KOSGEB ‘den faydalanılarak kuaför ve güzellik salonu açmak isteyen sigortasız bayanlara iş yeri açma konusunda bilgilendireceğiz.

Kuaför Ve Güzellik Salonu Kredisi Nasıl Alınır

Hayalinizdeki kuaför salonunu açma ya da var olan mekânınızı genişletmek istiyorsanız ne yapmalısınız? KOSGEB size ciddi manada destek sağlamaktadır. Bu destekten yararlanmak isteyen girişimci bayanlar ilk olarak KOSGEB ‘in düzenlemiş olduğu uygulamalı eğitim programına katılıp uygulamadan yeterli başarıyı sağlayan kadın girişimci istediği kuaför güzellik salonunu açar ve net üzerinden KOSGEB kurumuna kaydını yaptırabilir. KOBİ Beyannamesini alır, iş planını hazırlar ve son Girişimcilik Destek Programından faydalanabilir.

Hayalleri KOSGEB İle Gerçeğe Dönüştürdü

Selçuk Ticaret Odası tarafından açılan KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitim kursuna katılan Pelin Fırat kendi güzellik merkezini kurdu. Çocukluk yıllarından güzellik ve estetiğe ilgisi olduğunu söyleyen Fırat bunun için bir çok kursa katılıp bir çok belge aldığını ve en son KOSGEB Girişimcilik Seminerine katılıp hayalini gerçekleştirdiğine ve ilk defa Selçuk’ta bir güzellik merkezi açtığından onur duyduğunu ifade etti.

Siz girişimci bayanlar artık istediğiniz hayalinizi kurduğunuz iş yerini açmak çok daha kolay  sizler de Pelin Fırat gibi KOSBEB ‘in sizlere sunmuş olduğu krediden faydalanarak kendi iş yerinizi kurabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git