Kredi Kartı Borcu 3 Kez Üst Üste Ödenmezse Ne Olur?  

Kredi Kartı Borcu 3 Kez Üst Üste Ödenmezse Ne Olur?   
3 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 166 kez okundu.


Kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişiler bunun bir sürece yayması durumunda daha fazla olumsuz durum ile karşılaşabilir. Bankaların BDDK denetimin yapmış olduğu bazı işlemler vardır. Bunların en sorunlu olanı da icra yani haciz işlemleridir. Bankaya olan kredi kartı borcunun zamanında ödenmemesi durumunda kart sahiplerinin evlerine bile icra geldiği bilinmektedir. Bu durum oluşmaması için kişilerin kart borçlarını zamanında ödemesi gerekmektedir. Bu noktada en çok icra için kritik süreç olan 3. Ay kart borcunun aksatılmasıdır. Kredi kartı borcu 3 kez üst üste ödenmezse ne olur? Yani 3. Aydan sonra icra gelir mi?

Kredi Kartı Borcunu 3 Aydır Ödeyemedim İcra Gelecek Mi?

Kart borcunu sürekli aksatan kişiler bununu 3 aylık bir sürece yayması durumunda önce banka tarafından tebligat gönderilecek ve daha sonra borcun ödenmemesi devam ederse bu sefer banka tarafından kişinin bağlı olduğu icra müdürlüğüne haciz takibi başlatacaktır. Ama bundan önce banka avukatı sizin ile görüşmek isteyecek ve sizin ile bir ödeme anlaşması imzalamaya .çalışacaktır.

Banka Avukatı İle Ödeme Taahhütnamesi İmzalamak

İster kredi kartı olsun ister diğer bireysel kredilerde olsun borcun zamanında ödenmemesi durumunda icra işlemleri öncesi banka avukatı sizi arayıp size yen, bir yapılandırma ve ödeme teklifi sunacaktır. Bu ödeme teklifini kabul edip etmemeniz çok önemlidir. Çünkü kart borcu yüzünden hapis cezası yiyen kişilerin tamamı bu imzayı atan kişilerdir.

Bu şu anlama gelmektedir. Siz kart borcunuzu ödeyemediğinizde banka sizin için icra emri çıkartabilir; ama sizi hapse sokacak bir işlem yapamaz. Ama siz banka avukatının size vermiş olduğu taahhütnameyi imzalarsanız ve bunun sonrasında yine borcunuzu aksatmaya devam ederseniz o zaman hapis cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu 3 Kez Üst Üste Ödenmezse Ne Olur?

Kart Borcunu En Fazla Kaç Ay Aksatabilirim?

Kart borcu nedeni ile icra ya da daha kötüsü hapis cezası almamak için kredi kartı borçlarının en kötü 3 aya kadar ödenmesi gerekmektedir. Ama dönem borcu yüksek ise o zaman kredi kartının en azından asgarisinin ödenmesi daha yerinde olacaktır. Bu sayede hem kredi notu düşmez hem de icra için banka sizin  ile uğraşmaz. Daha sonra nakit sağladığınızda da tüm borcu kapatabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git