Kredi Kartı İle Tek Çekim Taksitlendirme Nasıl Yapılır?  

Kredi Kartı İle Tek Çekim Taksitlendirme Nasıl Yapılır?   
6 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 120 kez okundu.


 

Kredi kartı kullanıcıları tek çekim şeklinde yapmış oldukları alışverişlerden sonra bankayı arayarak kredi kartlarına taksitlendirme yapabilmektedir. Bunun için bazı bankalar aynı gün aranma şartı ararken bazı bankalar ise hesap kesim süresine kadar izin vermektedir.  Her iki durumda da bankalar arandığında kredi kartın ile yapılan tek çekim alışverişler 9 hatta 12 aya kadar bölünebilmektedir. Kredi kartı ile tek çekim taksitlendirme nasıl yapılır başlıklı makalemizde tek çekim taksitlendirme yöntemi hakkında bilgiler sunacağız.

Kredi Kartı Harcama Sonrası Taksitlendirme

Kredi kartı ile yapılan bazı alışverişlerde doğrudan taksitlendirme seçeneği bulunmamaktadır. Özellikle trafik sigortası yapan birçok firma kredi kartına taksit yapmamaktadır. Yüksek kredi kartı ödemeleri yapmak istemeyen banka müşterileri buna çözüm olarak bankayı arayarak kredi kartı ile yapmış oldukları çek çekim alışverişleri taksitlendirerek çözüm bulmaya çalışmaktadır.

Kredi kartı ile yapılan yüksek tek çekim harcamalar uygun faiz oranları ile bütün bankalar tarafından taksitlendirilmektedir.  100 TL üzeri harcamalarda tek çekim taksitlendirme yapan bankalar 12 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Taksitlendirme faizi olarak da bankalar;% 1,3 ile %2 arasında faiz istemektedir. Kredi kartı taksitlendirme yapmak isteyen müşteriler hesap kesim tarihinden önce bankayı aramalıdırlar.

 

Tek Çekim Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartına taksitlendirme yapacak olan banka müşterileri bunun için birkaç yöntem deneyebilirler. Bunların içinde en sık kullanılanı ise telefonla bankanın aranmasıdır. Kredi kartı ile alışveriş yapan kişiler aynı gün içinde bankayı arayarak kredi kartına taksitlendirme isteyebilirler. Bu noktada bazı bankalar en fazla 2 günlük süre verirken bazı bankalar ise hesap kesim tarihine kadar süre tanımaktadırlar.

Tek çekim taksitlendirme yapmak isteyen banka müşterileri bunun için bankadan mesaj da bekleyebilir. Zaten tüm bankalar 100 TL üstü yapılan tek çekim harcamalara anında SMS ile taksit teklifi sunmaktadır. Gelen SMS’e cevap verilerek belli bir faiz oranı karşılığında kredi kartına taksitlendirme yapılabilmektedir.

 

İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartına tek çekim yapılan harcamalardan sonra internet bankacılığından dan taksitlendirme yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı ile yapılan işlemlerde kart işlemleri ve taksitlendirme seçeneği tıklanarak kredi kartına 12 aya kadar taksitlendirme yapılabilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git