Kredi Kartında Müşteri numarası Nerede Yazar?

Kredi Kartında Müşteri numarası Nerede Yazar?
3 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 309 kez okundu.


Banka işlemlerimizi kolayca halledebildiğimiz kredi kartları birçok alışverişte hızlıca ödeme yapmamızı sağlıyor. Ancak kredi kartının üzerinde müşteri numarası veya numarası yazıp yazmadığı herkes tarafından merak ediliyor.

Bankalar kendisine başvuran bütün müşterilerini numaralandırır. Bu numaralar müşterinin adına açılmış hesap numarasıdır. Müşteri tüm finansal işlemlerini bu numara üzerinden gerçekleştirir. Banka kartlarında merak edilen bir şey de üzerinde hesap numarasının yer alıp almadığıdır.

Kart Üzerinde Yazan 16 Haneli Numara Nedir?

Bütün banka kartlarının üzerinde 16 haneli bir numara yer alır. Bu numara banka kart numarasıdır. Bazıları bunu hesap numarası zanneder. Bu numara hesap numarası değildir. Ancak bazı bankalar kartın ön yüzünde müşteri isminin yazdığı bölümün hemen altına müşteri numarasını da yazıyor. O kısımda müşteri numarası yazmayan kişiler telefon bankacılığı üzerinden kolayca öğrenebilirler. Ya da internet bankacılığı kullananlar şifreniz ile giriş yaptıktan sonra hesap bilgilerim alanından hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Müşteri numarasını bir de bankaya ilk başvuru yaptığınızda size verilen hesap cüzdanından da öğrenebilirsiniz.

IBAN Numarasının İçindeki Hangi Numara Hesap Numarasıdır?

Üzerinde IBAN numarası yazılı olan kartlar da vardır.TR ile başlayan ve devamında 24 rakam gelen numaranın son 16 hanesi hesap numarasıdır. Örneğin IBAN numarası TR12 00123 0 0000011334569872 olan bir hesabın müşteri numarası son 16 hanede yazan sayılardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git