Kredi Notu Sorgulama Ücreti 2017

Kredi Notu Sorgulama Ücreti 2017
24 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 89 kez okundu.


Kredi notu tüm banka müşterileri için önemli bir noktayı oluşturduğu için kredi çekmeden önce bu notun öğrenilmesi gerekmektedir. Çünkü, kredi başvurularında; bankalar müşterilerin önce gelirine daha sonra ise kredi notuna bakmaktadır. Kredi notu kötü olanlara kredi vermeyen bankaların bu tutumu kişinin mevcut kredi notunun daha da düşmesine neden olmaktadır. Bu gibi muhtemel bir sorun ile karşılaşmamak için kredi notunun öğrenilmesi gerekmektedir. Peki kredi notu nasıl öğrenilir ve  kredi notu sorgulama ücreti ne kadardır?

 

Kredi Notu Nasıl Öğrenilebilir?

Kredi notunun öğrenilebilmesi için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunların başında Findeks ana sayfasına girilerek doğrudan kaynağından kredi notunu öğrenmek vardır. Diğer bankalar ve cep operatörleri de Findeks’ten kredi notu bilgilerini çekerek müşteriye aktarır. Bundan dolayı kredi notunu öğrenmek isteyenlere Findeks’i öncelikle önerebiliriz.

Kredi notunu öğrenmek isteyenler için ayrıca, bankaların internet bankacılığı hizmetlerini de önerebiliriz. İnternet bankacılığından bütün bankalar risk sorgulama hizmeti vermektedir. Bunun yanında Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Avea operatörleri de kredi notu sorgulama hizmeti vermektedir.

 

Kredi Notu Sorgulama Ücretleri

Her birimin vermiş olduğu kredi notu sorgulama hizmetinin ücreti farklı olabilmektedir. Kredi notu hizmetini aslında sadece Findeks resmi olarak vermektedir. Çünkü, tüm bankalardan alınan müşteri bilgileri önce Findeks’in de bağlı olduğu Kredi Kayıt Bürosuna gitmektedir. Bu büro da bilgileri Findeks sitesine yükler ve bu sayede kredi notunun sorgulama hizmeti başlamış olur.

Diğer bankalar, cep operatörleri de Kredi Kayıt Bürosu ya da Findeks’e gerekli üyelik ödemelerini yaparak aracılık işlemleri yaparlar. Şimdi kredi notu sorgulama ücretlerine bakalım.

 Findek Kredi Notu Sorgu ücreti; Findeks’te kredi notu sorgulama ücreti şu anda tüm vergiler dahil 9 TL ücret alınmaktadır.

BKM Findeks Express Kredi Notu Sorgulama : Bu hizmet de findeks tarafından verilmektedir. Ama Bankalar arası Kart Merkezi ile ortak bir çalışma olduğu için müşterilerden kampanya kapsamında sorgu başın sadece 1 TL gibi bir ücret alınmaktadır. Bunun için müşterilerin BKM kart hizmetinden yararlanıyor olması gerekmektedir.

Turkcell Kredi Notu Sorgulama Ücreti : Turkcell Kredi notu sorgulama başına 9 TL ücret almaktadır. Kredi notunu öğrenmek isteyenler SMS ile bunu birkaç dakika içinde öğrenebilir.

 

Vodafone Kredi Notu Öğrenme Ücreti; Vodafone kredi notu öğrenme servisi sorgu başına 9 TL para almaktadır.

Türk Telekom Avea Kredi Notu Sorgulama Ücreti: Avea da diğer operatörler gibi kredi notu sorgusu başına 9 TL ücret almaktadır.

 

Bankaların tamamı internet bankacılığı ile kredi notu hizmeti vermektedir. Bankaların bu yönde tarifesi farklı olmakla birlikte genelde 5-8 TL arası değişen ücretler karşılığından kişilere bu hizmeti vermektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git