MoneyGram PTT’de Var Mı ?

MoneyGram PTT’de Var Mı ?
19 Temmuz 2020 tarihinde eklendi, 82 kez okundu.

İnsanların yaşamında para çok önemli olan bir olgu ki bu noktada insanların karşısına para ile ilgili son derece değişik kavramlar çıkıyor. İş de bunlardan bir tanesi de Moneygram. Bilmeyenler açısından Moneygram sözcüğünün ne olduğunu ifade etmek gerekir ise 1940 senesinde Amerika Birleşik Devletlerinde kurulan bir para transfer şirketidir.

Bu şirket üzerinden insanlar dünyanın neresinde olursa olsun Moneygram firmasının anlaşmalı olduğu kurumlar üzerinden hem yurt içi hem de yurt dışı para transferi kolay ve zahmetsiz bir biçimde gerçekleştirilir. 200 üzerinde ülkede işlem yapan şirket aracılığı kişilerin banka hesabına doğrudan para gönderme olanağı mevcuttur. Ayrıca mobil cüzdana para gönderme olanağı da mevcuttur.

Nitekim şirketin ülkemizde de anlaşmalı olduğu kurumlar vardır ama en çok merak edilen sorulardan bir tanesi PTT ile anlaşması olup olmadığıdır.

Ne yazık ki Moneygram ülkemizde PTT ile anlaşmalı değildir. O yüzden bu işlemi gerçekleştirecek olanlar aşağıda ifade edilen kurumlar üzerinden para transferini gerçekleştirmektedir. İşlem yapılır iken size verilen bir referans numarası olacaktır. Bu referans numarası para gönderme işleminin kilit noktasıdır. Para gönderdiğiniz kişiye mutlaka bu referans numarasını bildirmeniz gerekir. Bu numara olmadan para gönderdiğiniz kişi para çekme işlemini gerçekleştiremez.

Moneygram  Anlaşmalı  Olduğu Bankaları

Moneygram şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlar aşağıda alfabetik sırası ile verilmiştir.

  • Denizbank
  • Koop Bank
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Near East Bank

Bu kuruluşlarda aynı zamanda Moneygram logusu görülmektedir.Bu logo olan her yerden para transferi gerçekleştirilebilir.

Yani Moneygram PTT ile anlaşmalı olmadığı için işlem yapabileceğiniz kurumlar bunlar olmasına rağmen eğer bu kurumlar ile çalışmayı bir nedenden ötürü istemezseniz o zaman doğrudan Moneygram acentası ile iletişime geçebilirsiniz. Bu noktada belli bir komisyon ücreti ödenmesi gerekmektedir. Bu konuda da aşağıda detaylı olarak bilgi verilmektedir.

Tüm bu belirtilen kuruluşlardan hem yurt içine, hem yurt dışına para transferi  sorunsuz bir biçimde gerçekleştirilebilir.

Moneygram  Komisyon Kesinti Ücretleri

Her yapılan işlem için olduğu gibi bu işlem için de komisyon kesinti ücretleri bulunur. Burada ödenen komisyon ücreti kuruma göre değil, gönderilen paranın miktarına göre değişir. Bu ise şu şekildedir

  • Şayet 1 Türk Lirası ile 240 Türk Lirası arasında ise o zaman komisyon ücreti 29 Türk Lirası olarak tahsil edilir
  • Şayet 240 Türk Lirası ile 410  Türk Lirası arasında ise o zaman komisyon ücreti 39 Türk Lirası olarak tahsil edilir
  • Şayet 410  Türk Lirası ile 670  Türk Lirası arasında ise o zaman komisyon ücreti 49 Türk Lirası olarak tahsil edilir
  • Bu rakamların üstüne çıkıldığı zaman ise katlanarak rakamlar yükselmektedir.

Moneygram şirketi kimi zaman fiyatları değiştirebildiği için en güncel komisyon ücretlerinin ne olduğu şirketin sitesi üzerinden öğrenilebilir. Sitede göndereceğiniz rakamı verdiğiniz zaman kaç Türk Lirası komisyon ücreti ödeyeceğinizi hesaplamanız mümkün olmaktadır.

Moneygram Referans Numarası  Hakkında Bilgi

Tüm bu bilgilerden sona  Moneygram referans numarası hakkında da bilgi vermek gerekir ise para transferi sırasında son derece güvenli bir biçimde özel referans numarası verilir. Bu referans numarası 8 haneli olan bir numaradır.

Parayı alacak kişiden para çekimi sırasında bu 8 haneli numara doğru bir biçimde istenir. Her para gönderimi işlemi sırasında farklı bir referans numarası verilir. Son olarak Moneygram kişi ve kurumlara internet sitesinde de detayları belirtildiği üzere acenta olma şansı vermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git