Tüm Borçları Kapatan Kredi Nasıl Çekilir?  

Tüm Borçları Kapatan Kredi Nasıl Çekilir?   
19 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 152 kez okundu.


Başta kredi kartı olmak üzere kişilerin birçok kalemde borçları birikmiş olabilir. Kredi ödemeleri ile birlikte her ay ödenmek durumunda olan kredi kartları borçları nedeni ile kişiler artık iyice bunalmış duruma düşebilir. Bu durumdan kurtulmanın da en etkili yolu da genelde daha uzun vadeli borçlanma şeklinde olmaktadır. Yani kişiler gerek yapılandırma yaparak gerekse yeni krediler çekerek var olan borçlarından kurtulmaya çalışır. Bir diğer yöntem de borç kapatma kredisi çekmektir. Peki bu krediyi kim verir?

Borçları Kapatan Kredi Başvurusu

Kredi kartı ve bireysel kredi borçları olan kişiler ister aynı bankadan ister başka bankadan yeni kredi başvurusu yaparak, bütün borçlarını tek bir yerde toplayabilir. Örneğin, 5 bin TL kredi kartı borcu ve 10 bin TL de bireysel kredi borcu olan biri başka bir bankadan 15 bin TL’yi uzun vade seçeneği ile çekerek tüm borçlarını daha uzun vadede kurtulabilir. Peki borç kapatma kredisi nasıl alınır?

Kredi Borcu Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi borcunu bitirmek isteyen ve bunları tek elde toplamak isteyenler herhangi bir bankaya başvuru yapabilir. Yapılan başvuru sonrası kişinin kredi notunun iyi durumda olması ve bir gelir beyan etmesi durumunda bu kişiye tüm borçlarından kurtulması için yeni bir kredi verilebilir. Ama dikkat edilmesi gereken bir durum var;

Kişinin gelir durumunun yeni kredinin taksitlerini en azından %75-80 oranında karşılaması gerekmektedir. Kredi taksitlerini ödeyecek kadar geliri olmayan ya da kredi sicili iyi olmayan kişilere yeni kredi verilmeyebilir.

Banka Dışında Kredi Alabilir Miyim?

Bankalardan kredi çekemeyen kişiler, biriken borçlarından kurtulmak için banka harici kredi veren yerleri araştırmaktadır. Bu konuda banka dışında para veren yerlerin başında senet bozan faktöring firmalar gelmektedir. Sizin de elinizde günü gelmemiş çek senet varsa bunları bu finans kurumlarına vererek acil nakit sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git