Üniversite Öğrencileri Kredi Kartı Alabilir Mi?  

Üniversite Öğrencileri Kredi Kartı Alabilir Mi?   
17 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 85 kez okundu.


 

Üniversite öğrencileri değişik ihtiyaçların karşılamak için kredi kartı başvurusu yapabilirler. Birçok banka üniversite öğrencilerine sadece öğrenci kartları ve T.C kimlik kartları karşılığında kredi kartı verebilmektedir. Bunun için öğrencilerin bir gelir belgesi de ibraz etme zorunlulukları yoktur. Bu durum bazı bankalar için geçerli olmasa da birçok banka öğrencilere özel düşük limitli kredi kartı onayı verebilmektedir. Birçok öğrenci, bankaların bu imkanlarından habersiz olduğu için, üniversite öğrencileri kredi kartı alabilir mi diye merak edebilmektedir.


Şimdi de hangi bankaların üniversite öğrencilerine kredi kartı verdiğine göz atalım.


 

HSCB Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veriyor Mu?

İngiltere merkezli olarak ülkemizde bankacılı faaliyetleri yürüten HSCB Bank uzun yıllardır ülkemizdeki öğrencilere zorluk çıkarmadan kredi kartı vermektedir. Üniversite öğrencilerine en kolay kredi kartı veren banka olarak bilinen HSCB bank, öğrencilere ortalama olarak 1000 TL’den başlayan kredi kartı verebilmektedir. Öğrenciler yapmış oldukları harcamalara ve düzenli ödemelere göre bu kredi kartı limitlerini 3000 TL’ye kadar çıkarabilmektedir.

 

HSCB Kredi Kart Başvurusu           

HSCB Banktan kredi kartı almak isteyen öğrenciler, bunun için banka şubelerine giderek T.C kimlik belgeleri ile öğrenci kimlik belgelerini sunabilirler. Bunun dışında HSCB müşteri hizmetleri ile görüşebilir ya da HSCB Bank temsilcileri tarafından değişik alanlara kurulan stantlarda kredi kartı başvurusu yapılabilir.

Öğrenci Kredi Kartı

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Diğer Bankalar

Öğrencilerin artması ile birlikte birçok banka bu öğrenci potansiyelinden yararlanma yoluna gitmiştir. Bundan 10 sen öncesine kadar sadece 200.000 üniversite öğrencisi varken artık ülke genelinde 2 Milyondan fazla aktif olarak üniversite okuyan öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrenciler, yapmış oldukları yüksek harcamalar ile bankaların ilgi odağı olamaya devam etmektedir. Bu durum nedeni ile üniversite öğrencilerine bankaların neredeyse tamamı kredi kartı vermektedir.

Kart sahibi olmak isteyen öğrenciler;

Akbank, Vaıfbank, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Denizbank, Şeker Bank, ING Bank, Akbank, Ziraat Bankası ve daha birçok bankaya başvuru yaparak kredi kartı alabilirler.

Öğrenci Kredi Kartlarında Aidat Var Mı?

Öğrenci kredi kartı başvurusu yapan kişiler daha sonraki yıllarda kredi kartı aidatı ödeyip ödemeyeceğini merak edebilir. Öğrenci kredi kartı aidatları bankalara göre ve yapılan kart kampanyalarına göre değişiklik gösterebilir. Kredi kartı aidatı ödemek istemeyenler, kendilerine aidat ücreti yansıtıldığında bununla ilgili olarak banka müşteri hizmetlerini arayarak, kredi kartı aidatının geri yatırılması talep edilebilir. Bankaların birçoğu birkaç bankacılık işlemi sonrası kart aidatını geri iade edecektir. Bu bankacılık işlemleri ile ilgili olarak  cep telefonu fatura ödemeleri için otomatik ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git