Yapı Kredi Borç Transferi  

Yapı Kredi Borç Transferi   
9 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 411 kez okundu.


Bankalara olan kredi kart borçlarınız birikti ise ve ödeyemiyorsanız bu borçlarınızı Yapı Kredi bankasına transfer edebilirsiniz. Kredi kartı gecikme faizleri şu anda tüm bankalarda ortalama %2 civarında. Yapı Kredi bankasında ise borç  transferi sonrası kart borçlarınız %1.49 oranı ile hesaplanacaktır.  Siz de kart borçlarınızı şubat ayı içerisinde Yapı Kredi bankasına taşırsanız bu avantajlı kredi fırsatından yararlanmış olursunuz. Yapı Kredi borç transferi için ön onayın alınması için cep telefonunuzdan mesaj atabileceğiniz gibi şubeye de giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi özel bankalar arasında en çok kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. En kolay kredi veren bankalar arasında da ilk sıralarda yer alan banka, diğer bankaların riskli diye kredi vermediği kişilere de genelde kredi onayı verir. Yapı Kredi bankası, Koç Holding tarafından satın alınması ile birlikte kısa sürede hızlı bir değişim geçirmiş ve günümüzde özel sektörün en büyük ilk 5  bankası arasına girmeyi başarmıştır.

Yapı Kredi bankasının 2017 yılında birçok kredi fırsatı sunduğunu biliyoruz. Kredi kartı borç transferi de Yapı Kredi banaksının en son müşterileri için çıkarmış olduğu kart kampanyasıdır. Sizin de diğer bankalara kart borcunuz varsa hemen bu borçlardan kurtulmak için borç transferi yapabilirsiniz.  Ama burada önemli bir noktayı yanlış anlamayın. Yapı Kredi bankasına taşıyacağınız kart borçlarınızı ödeyememiş olmanız oldukça önemlidir.

 

Kredi Kart Borçları Sicilinizi Bozar

Çünkü banka kartlarında yapılan alışverişlerde herhangi bir faiz alınmaz. Fakat yapılan alışveriş sonrası ödemeler gecikirse hatta üst üste birkaç ay ödeme yapılmazsa o zaman banka müşterisine yüksek faiz bedelleri yansıtır.  Ödenmeyen kredi kartlarında faizler %2’lerin üstünde olmaktadır. Hem yüksek faizler ödenecek hem de kredi notu da iyice düşecektir. Bu da sicilinizi bozacağı için ileri dönemlerde bankacılık işlemlerinde sorunlarla karşılaşma ihtimalinizi arttıracaktır.

Bu nedenlerden dolayı birikmiş kredi kartı borçlarınızı Yapı Kredi bankasına taşıyıp bu borçlarınızı uzun vadelerle ödeyebilirsiniz. Yapı Kredi bankası %1.49 gibi düşük faiz oranları ile müşterilerine kolaylık yapmayı planlamaktadır. Diğer bir önemli avantaj da şudur: Yapı Kredi bankası kredi kartı borç transferi yapacak olan müşterilerine 12 y vade seçeneği sunacaktır.

Örneğin sizin başka bir bankada 1000 TL borcunuz var. Bu 1000 TL de tek ödeme şeklinde istendiği için birikmiş olan bu borcu ödeyemeyebilirsiniz. Bu borcu Yapı Kredi Bankasına taşıdığınızda aylık 92 TL ödeme taksitleri ile bu borcu 12 ay boyunca rahat rahat ödeyebilirsiniz. Ayrıca diğer bankaya olan borçlarınız kapatıldığı için kredi notunuz da siciliniz de bu durumdan olumsuz etkilenmeyecektir.

Yapı Kredi borç transferini nasıl yapabilirim diye merak ediyorsanız, bu işlemleri Yapı Kredi internet bankacılığındaki kredi kartı borç transferi menüsünden yapabileceğiniz gibi, Yapı Kredi telefon bankacılığından da borç transferlerinizi yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git