Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplaması

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplaması
2 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 138 kez okundu.


Kiradan kurtulmak ve ev sahibi olmak isteyenler için Yapı Kredi konut kredisi 2018 yılı için uygun faiz seçenekleri ile müşterilerin hizmetine sunuldu. Düşük faizle ev kredisi çekmek isteyen kişiler için düşünülmüş olan bu kredilerde 120 aya kadar vade seçeneği be %1’lere kadar düşen faiz seçeneği ile herkese ve her keseye yardımcı olunmaktadır.  Yapı kredi bankasına yapılacak olan kredi başvuruları;

  • İnternet bankacılığı
  • Şubeye giderek
  • SMS bankacılığı
  • Telefon bankacılığı
  • Yapı Kredi mobil uygulaması

Gibi alternatif seçenekler kullanılarak yapılabilir. Kredi çekerken sorun yaşamak istemiyorsanız gelir belgesi ile banka şubesine bizzat başvuru yapmanız daha doğru olacaktır.  Şube yetkisinde verilen krediler ile gelir belgesi ile sorun yaşamadan kredi sahibi olabilirsiniz. Peki Yapı kredi bankası konut kredisi hesaplama nasıl yapılır ve gerekli şartlar nelerdir?

Yapı Kredi Bankasından Konut Kredisi Çekmek

Yeni bir konut almak istiyor ve konut kredilerinin nasıl olduğunu mu merak ediyorsunuz? Eğer böyle bir arayışınız varsa Yap Kredi bankasının konut kredisini mutlaka incelemelisiniz. İnternet üzerinden Yapı Kredi konut kredisi hesaplama işlemleri ile kolayca düşük faiz oranlarında ödeme planınıza ulaşabilirsiniz.

Konut Kredisi Başvuru Kanalları

Yapı Kredi Bankası konut kredisi için başvuru kanallarını son derece geniş tutuyor. Başvurularınızı internet bankacılığı üzerinden, mobil şube uygulaması üzerinden veya size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesinden yapabiliyorsunuz. Dilerseniz Yapı Kredi konut kredisi hesaplama uygulamasını kullanarak bir ön bilgi sahibi olabilir, dilediğiniz anda konut kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurularınız şubelerden mesai saatleri içinde; diğer kanallar üzerindense 7/24 yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Ev Kredisi Hakkında Detaylı Bilgi

Yapı Kredi Bankası konut kredisi verirken çeşitli şartlar sunuyor. Bu yüzden konut kredisi başvuruş yapmadan önce bunların bilinmesinde fayda var. Banka ev kredisi verirken en fazla 120 aya kadar vade sunuyor. Kredi kullandırırken ekspertizin belirleyeceği fiyat üzerinden maksimum %80 oranında kredi sağlıyor. Banka, konut kredisi verirken yaş sınırını asgari 18, azami 70 olarak koyuyor. Daha yaşlı kişilere konut kredisi vermiyor.

Kredi sicil notunuzu da göz önünde bulunduruyor. Çektiğiniz kredilerde dilerseniz ara ödeme yapabilir, kalan kredi ödemelerinizin oranını düşürebilirsiniz. Dilerseniz bankadan aldığınız kredileri ödeme planından önce ödeyebilir, daha önce kapatabilirsiniz. Banka, konut kredisi verirken tek kişi olarak veya iki kişi olarak konut kredisi çekme imkanı da veriyor.

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeleri

Yapı Kredi konut kredilerinden en uygun teklifi sunan bankalardan birisidir. Bankanın konut kredisi başvurusu için istediği belgeler ise şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Gelir belgesi; son 2 aya ait bir maaş bordrosu veya şirket yetkililerince imzalanmış bir maaş yazısı, serbest çalışanlar için son vergi levhasının fotokopisi, emekliler için emekli maaşı cüzdanı fotokopisi, kira geliri olanların varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi,
  • Satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi.

Adım Adım Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi konut kredisi hesaplaması işlemlerini yaparken internet kanalı üzerinden öncelikle müşteri tipinizi bireysel veya ticari olarak seçmeniz gerekiyor. Daha sonra kredi türü olarak “konut” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Ardından kampanyalar sekmesi var. Mevcut kampanya varsa burada çıkıyor. Yoksa sadece konut kredisi ibaresi seçmeniz için karşınıza geliyor. Bir sonraki sekmede kredi vadesini ay olarak belirleyebiliyorsunuz.

Banka maksimum 120 aya kadar vadelendirme yapıyor. Konut kredisi hesaplama basamağının bir sonraki sekmesinde ihtiyacınız olan kredi tutarını belirtmeniz gerekiyor. Burada karşınıza maksimum 1.000.000 TL olarak değer çıkıyor. Son olarak hesapla butonuna bastığınızda kredi hesaplama programı size faiz oranını, aylık taksit miktarını ve geri ödeyeceğiniz toplam miktarı gösteriyor, ödeme planını erişiminize açıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git