Yapı Kredi Nakit Avans Faiz Oranları  

Yapı Kredi Nakit Avans Faiz Oranları   
5 Mart 2017 tarihinde eklendi, 138 kez okundu.


 

Nakit paraya sıkıştığımızda faiz oranları yüksek olsa da çoğu zaman ya kredi kartımızın ya da banka hesabımızın bakiyesinde bulunan kredili mevduat hesabından para çekmek zorunda kalabilmekteyiz. Nakit avans faizlerini bilerek yapacağını işlemlerde size kaç para faiz geleceğini de tahmin edebilirsiniz. Hem bu sayede beklenmedik çok yüksek faizlerden de kurtulabilirsiniz.  Bu makalemizde özellikle yapı kredi nakit avans faiz oranları hakkında sizi bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Yapı Kredi bankasından nakit avans çekmeyi düşünüyorsanız o zaman bu makalemizi okumadan bu işlemi yapmamalısınız. Faiz oranlarını öğrendikten sonra yapacağınız işlemler daha sağlıklı olacaktır.

Bankalar hem değişik alanlardan kazançlar elde etmek hem de müşterilerinin memnuniyeti için çeşitli hizmetler vermektedir. Bu hizmetler içinde hesaba tanımlı nakit avans müşteriler tarafından en yoğun kullanılan hizmet türlerinden biri haline gelmiştir. Acil para ihtiyacı olan ve para bulamayan kişilerin en kısa yoldan bu ihtiyaçlarını giderebilmeleri için tercih ettikleri yöntemlerden biri olmuştur.

Bilindiği üzere bankaların vermiş olduğu kredilerdeki faiz oranları ile hem kredi kartı hem de hesaba tanımlı nakit avanslarda belirlemiş olduğu faizler değişkenlik gösterir. Nakit avans faiz oranları her zaman daha yüksek olarak belirlenir. Örneğin Yapı Kredi’den çekilecek bir ihtiyaç kredisinde faiz oranı %1.20 olarak belirlenebilecekken, aynı bankanın nakit çekim faiz oranları %2,12 civarındadır.

Ayrıca Yapı Kredi bankasında nakit avans faiz oranları çekilen para miktarına göre de değişiklik gösterebilir. Para miktarı arttıkça faiz miktarı da artış gösterir. Aynı durum kredi kartı nakit avans çekimlerinde de kendisini gösterir. Çekilecek nakit avans miktarına göre faiz belirlendiği için bankanın sabit bir faiz oranı bulunmamaktadır.

Ama örnek bir hesap göstermek sizin için biraz daha açıklayıcı olacaktır.

Bankadan çekilen 1000 TL’lik nakit avansa yansıtılacak faiz oranı % 1.84 iken, 200 TL nakit avansa yansıtılacak faiz oranı % 1,80 olarak belirlenmiştir. Bu da çekilen miktar yükseldikçe yansıtılacak faiz oranının da artacağını göstermektedir.

 

Yapı Kredi Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Yapı kredi bankasına ait bir hesabınız var ve bu hesaba tanımlı kredi kartı bulunduruyorsanız o zaman nakit avans çekmek oldukça kolay bir işlem olacaktır. Banka birçok müşterisine nakit avans limiti tanımlamaktadır. Hesabınızı kontrol ettiğinizde nakit avans size tanımlandıysa hemen istediğiniz parayı günlük limit sınırına göre çekebilirsiniz. Çünkü bazı müşterilere 5000 TL’ye kadar nakit avans tanımlaması yapılabilmektedir.

Ama hesabınıza tanımlı bir nakit avans yoksa o zaman ya banka şubesine bir dilekçe yazarak bunu talep edebilir ya da telefon bankacılığından bu isteğinizi iletebilirsiniz. Banka genel merkezi sizin hesap hareketlerinize ve diğer bankalar ile olan ilişkilerinize bakarak size bir hesap tanımlaması yapar.  Normal bankacılık faaliyetleri dışında ticari işlemler yapmıyorsanız ilk etapta size ancak 1000 TL civarı bir nakit avans tanımlanması yapılır. Bu hesabınızı kullandıkça banka size vermiş olduğu limit miktarını arttıracaktır.

Yapı Kredi hesaba tanımlı nakit avansınızdan bir günde en fazla 1500 TL para çekebilirsiniz. Limitiniz bu miktardan fazla olabilir; ama bankanın size vermiş olduğu ATM para çekim limiti ancak 1500 TL’dir. Eğer acil paraya ihtiyacınız varsa o zaman banka şubesinin içinde geri kalan parayı çekebilirsiniz. Ama çekmiş olduğunuz paraya günlük faizin de işlediğini unutmayın.  Bankaya olan nakit avans borcunuzu her ödemediğiniz gün için ayrı ayrı faiz işleyecektir. Bu nedenle borcunuzu ne kadar erken öderseniz o kadar az faiz ödemek durumunda kalırsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git