Ziraat Bankası ATM Avuç İçi İşlem Yapma

Ziraat Bankası ATM Avuç İçi İşlem Yapma
6 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 193 kez okundu.


Ziraat Bankası ATM Avuç İçi İşlem Yapma

Bankaların size sunduğu uygulamalar arasında bulunan ve kartsız para çekmenizi sağlayan Avuç içi ile para çekme işlemi ile sizlerde karta ihtiyaç duymadan para çekme işlemi yapabilirsiniz. Bu uygulanmayı en iyi şekilde uygulayan bankalar arasında olan Ziraat Bankası ile sizlerde bu işlemi yapabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankasında hesabınız varsa bu hesap üzerine kolaylıkla avuç içi tanımlaması yapabilirsiniz.

Avuç İçi Para Çekme Nasıl Aktif Edilir?

Öncelikle Ziraat Bankasında bir vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Eğer hesabınız varsa ya da yoksa bile en yakın şubeye giderek çok kısa bir sürede hesabınızı açabilirsiniz. Açılan bu hesaplara avuç içi tanımlama cihazı ile avuç içiniz tanımlanacak ve uyumlu avuç içi olan ATM’lerden kolaylıkla para çekme işleminizi yapabileceksiniz. Ziraat Bankasının her üç ATM’sinden bir tanesinde avuç içi ekranı bulunmaktadır.

Avuç içi ile ne kadar para çekebilirim?

Banka ATM’lerinden bildiğiniz gibi banka kartınız ile sadece 1.500 TL çekebilirsiniz. Günlük para çekme limitinizi artırmadığınız sürece kart ile 1.500 TL kartsız para çekme ile 500 TL ve avuç içi ile de 1.000 TL para çekebilirsiniz.

Avuç içi işleminin yanı sıra ATM’lerden kartsız şekilde de para çekme işlemi yapabilirsiniz. Bunun içinde tıpkı avuç içi tanımlama da odluğu gibi herhangi bir ziraat bankası şubesine gidin ve hesabınız yoksa hesap açın, eğer hesabınız varsa bu hesabınıza bir kart talep edin. Mevcut kartınızda varsa eğer bu karta tanımlanacak kartsız para çekme işleminden sonra sizlerde bütün Ziraat Bankası ATM’lerinden kartsız bir şekilde para çekme işlemi yapabilirsiniz. ATM’de giriş tuşuna bastıktan sonra kartsız para çekme tuşuna basın ardından sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. İlk olarak Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranız daha sonrasında da cep telefon bilginiz istenecek ve hesabınızı seçip çekmek istediğiniz tutarı belirledikten sonra son olarak cep telefonunuza mesaj olarak para çekme onay mesajı gelecektir. Bunu ATM’ye girdiğiniz takdirde doğru bir şekilde para çekme talebiniz onaylanacaktır. Eğer cep telefon numaranız farklı ise ya da hat değişikliğinden dolayı mesaj alamıyorsanız hemen müşteri temsilcinizi arayarak hat üzerinde ki blokeyi kaldırabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git