Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu
3 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 336 kez okundu.


Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

 Birçok insan ekonomik sıkıntılarından kaynaklı olarak ya da alacağı ürünleri daha geniş taksitlere yayarak alabilmek adına kredi kartı çıkartmaya maruz kalmaktadır. Bilinçli kullanıldığı takdirde çok kullanışlı olan kredi kartları bilinçsiz kullanıldığında ise tam olarak faciaya dönüşebilmektedir. Faiz oranlarına bakıldığı zaman başlarda tatlı görünen harcamaların birçoğu ilerde canımızı okur.

Ziraat Bankası ise devlet kökenli bir banka olmasından kaynaklı faiz oranları diğer bankalara oranla daha düşüktür. Kuruluş yılları Osmanlı Devleti’nin son zamanlarına dayanan Ziraat Bankasının ilk açılış amacı çiftçiye destek vermek olduğundan sembolünde başak simgesi vardır. Sağladığı imkanlardan kullanmak ve düşük faiz oranlarından yararlanmak istiyorsanız siz de Ziraat Bankasına kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken şey eğer iş yerinden ya da evden başvurayım diyorsanız. Ziraat Bankası’nın internette ki başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu form kesin bir sonuç getirmemekle beraber ön başvuru niteliği taşımaktadır. Şöyle ki; bu formu doldurduktan sonra kredi kartı almanız için bir engel var mı yok mu onu görmüş olursunuz. Eğer başvurunuz olumsuz sonuçlanmışsa bu bir mesajla ya da maille size bildirilir. Fakat olumlu sonuçlanırsa gidip şubeden gereken evrakları doldurmanız ve belgeleri götürmeniz istenir. Bu belgeler ise nüfus cüzdanı,  gelir belgesi gibi belgelerdir. Bu gelir belgesine göre ne kadarlık bir kredi kartı alacağınıza karar verilir. Gerekli olan belgeleri doldurup başvurunuzu yaptıktan sonra ise sonucu beklemek kalır. Bu sonucu ise Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetlerini arayarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Daha sonra ise şifrenizi alarak kartı güvenli bir şekilde kullanıma açmış olursunuz.

Bankalardan herhangi bir sicil bozukluğunuz veya kara listeye arınmışlığınız yok ise kolaylıkla kredi kartı çıkarabilirsiniz. Herhangi bir şekilde ödeme zorluğu yaşadığınızda kredi puanınız düşmektedir ve bankalarla olan alışverişiniz zorlaşmaktadır. Bu nedenle kart kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur zamanında ödemektir. Ziraat Bankası’na giderek kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz gibi bu işlemi İnternet üzerinden de yapabilirsiniz. Yapmanız gereken Ziraat Bankası İnternet sitesini ziyaret ederek varsa İnternet bankacılığı girişi yaparak yoksa SMS kanlı ile kredi kartı talebinizi bankanıza iletebilirsiniz. Sonucunuz en kısa sürede SMS yolu ile iletilecek olumlu sonuçlanması durumunda kartınız 15 gün içerisinde size en yakın şubeye ya da ev adresinize sözleşmesi ile birlikte gönderilecek ve sizin sözleşmeyi imzalayıp geri kuryeye teslim etmeniz durumunda kartınız aktif hale gelecektir..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git