Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?
15 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 88 kez okundu.


Emeklilik, bugünden iyi planlanması gereken bir dönemdir. Bireysel Emeklilik Sistemi ile çalışma yaşamınız boyunca yapacağınız düzenli tasarrufları emeklilik yatırım fonlarında değerlendirin, emekliliğinizde ek gelir sağlayarak, hayat standardınızı koruyun.

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Kimler Katılabilir?

Fiil ehliyetine sahip herkes sistemin üyesi olabilir.

Ne Zaman Emekli Olabilirim?

56 yaşınızı doldurmak ve en az 10 yıl sistemde kalmak kaydıyla emekliliğe hak kazanırsınız.

Sisteme Nasıl Dahil Olabilirim?
Siteme en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek, sistem hakkında bilgi alabilir, sisteme dahil olmak isterseniz, başvuru formunu şubelerimizde bulunan Birikim Uzmanlarımızla birlikte doldurabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin

 444 97 00 numaralı Müşteri iletişim Merkezi’mizi arayabilir, www.ziraatemeklilik.com.tr yi ziyaret edebilir, Şubelerimizdeki Birikim Uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Başvurun, Bugünden Kazançlı Olun

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yatırdığınız her 100 TL için 25 TL dovlet katkısı alacaksınız.

Bireysel Emekliliğiniz yoksa, başvurmanın tam zamanı!

100 TL’ye 25 TL Devlet Desteği

 

Aylık Katkı Payı Tutarı Yıllık Katkı Payı Tutarı Aylık Devlet Katkısı Yıllık Devlet Katkısı Tutarı*
150 TL 1.800 TL 37,50 TL 450 TL
300 TL 3.600 TL 75 TL 900 TL
600 TL 7.200 TL 150 TL 1.800 TL
1.237,50 TL 14.850 TL 309,38 TL 3.712,50 TL

Yeni Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yatırdığınız her katkı payı tutarının %25’i, vergi mükellefi olup olmadığınıza bakılmaksızın, devlet katkısı olarak sizin adınıza açılan bir hesapta birikiyor, Böylece tasarruflarınıza tasarruf ekleyebiliyorsunuz.

■Bir takvim yıl, içerisinde elde edilecek azami devlet katkısı, tutar, y.mk brüt asgari ücretin %25’i kadardır.

Sizlerde bireysel emeklilik yaptırmak istiyorsanız bize sormak istediklerinizi sorabilir konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Arkadaşlarımız size en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır. Ama şunu sakın unutmayın bireysel emeklilik sistemine bir kaç yıllık kazanç sağlamak için girmeyi düşünüyorsanız hiç dahil olmayın çünkü bu sistem en az 10 yıl boyunca kalmanız gereken bu sayede kazanç elde edebileceğiniz bir sistemdir. Diğer türlü kazanç elde edemezsiniz. Dilerseniz bireysel emeklilik sistemini çocuklarınız üzerine de tanımlayabilirsiniz. Bu şekilde ileride onlara daha iyi bir gelecek hazırlarsınız.

Merak ettiğiniz ve sormak istedikleriniz için konu altından yorum yapabilirsiniz. Mutlu iyi bir yaşam geçirmeniz dileği ile …

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git